Komandor
Druga połowa wakacji, to najlepszy czas, nie tylko na skompletowanie wyprawki dla ucznia, ale także na zastanowienie się nad funkcjonalnością i aranżacją pokoju dla dziecka. Projektanci wnętrz i pedagodzy podpowiadają jak zmienić pokój zabaw w atrakcyjne miejsce do nauki i wypoczynku dla swoich...
Grupa Advertis
Czas przerwy od nauki to doskonały moment na wprowadzanie zmian i nowych aranżacji wnętrz placówek edukacyjnych. Kilka prostych rozwiązań może sprawić, że szkoła przestanie się kojarzyć z kombinacją jednakowych korytarzy i szarych sal lekcyjnych.
APAInnovative
Zarządzanie budynkiem za pomocą inteligentnych urządzeń to domena nowoczesnych obiektów biurowych. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby w systemy inteligentnego zarządzania wyposażyć również obiekty stare. Przykładem takiej inwestycji jest dom wybudowany w latach 60. ubiegłego stulecia, który...
Mieszkanie w starej kamienicy, położonej w samym centrum Wrocławia, dzięki zabiegom projektantów oraz otwartości inwestora na nieszablonowe rozwiązania, zyskało zupełnie nowy charakter. Jak to zazwyczaj bywa w przypadku starych obiektów, podczas prac remontowych odsłonięte zostały nowe detale...
szklana mozaika
Kolor i rodzaj wykorzystanej w tym projekcie okładziny ścian i podłogi sprawia, że ta niewielka przestrzeń łazienkowa wydaje się być podwodną grotą. Wrażenie to osiągnięte zostało dzięki zastosowaniu na płaszczyznach ścian kilku rodzajów szklanej mozaiki w dwóch kolorach.
Rozmieszczenie i zamocowanie płytek na ścianach nie jest wbrew pozorom łatwym zadaniem. Podczas realizacji skomplikowanych projektów, w których inwestor zdecydował się na zastosowanie różnych typów, wymiarów płytek oraz dekorów niezbędne jest wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu prac...
Floover Glue Down wykładziny Kopp
Płytki winylowe z kolekcji Floover Flooring, dzięki swojemu unikalnemu wzornictwu, mogły stać się podstawą do wykończenia wnętrz klubu Savoy w Bydgoszczy. Płytki w dekorze Metalic Black zostały wykorzystane do wykończenia ścian oraz podłóg.
Fot. Bartłomiej Senkowski
Jednym z głównych elementów wystroju wnętrz restauracji Ed Red jest stary, przedwojenny dębowy parkiet. Jak przyznają pomysłodawcy projektu zapewnia on surowy ale klimatyczny charakter lokalu. Dobrze komponuje się także z innymi – metalowymi, szklanymi i skórzanymi – elementami wystroju wnętrz.
Parkiet przemysłowy
Ułożenie parkietu przemysłowego w obiekcie użyteczności publicznej ma swoje uzasadnienie. Jeśli zostanie on dodatkowo zaolejowany, wówczas jego eksploatacja, okresowa konserwacja i ewentualna naprawa uszkodzonych elementów nie przysporzą inwestorowi większych trudności.
Parkiety intrasjowane
Zdobienie parkietu za pomocą intarsji jest umiejętnym połączeniem pomysłu artystycznego z wiedzą i precyzją pracy parkieciarza. Intarsjowane bordiury i pałacowe tafle parkietowe zastosowano w dworku w Górkach k. Inowrocławia.
Układanie mozaiki krok po kroku.
Stworzenie wymarzonego wzoru z mozaiki ceramicznej na podłodze, ścianie czy suficie jest połączeniem kunsztu i artystycznej wyobraźni. Przygotowanie mozaiki na indywidualne zamówienie jest pracochłonne i wymaga ogromnej precyzji.
Komora bezechowa na Akademii Górniczo-Hutniczej. Fot. Isover
Specjalne badania poziomu hałasu będą przeprowadzane w najcichszym miejscu w Europie. Takie miejsce znajduje się w Akademii Górniczo-Hutniczej, gdzie otwarto bezechową komorę. Partnerem projektu oraz dostawcą materiałów do izolacji akustycznej była firma Isover.
Najczęściej oglądane
Cięte w plastry drewno stanowi dla pilarek atrakcyjny i oczywisty kontekst.
Niebanalny, podkreślający charakter pomieszczenia, pomysł modernizacji salonu Husqvarny...
O tytuł: Projekt Roku 2013, w konkursie zorganizowanym przez redakcję Najlepiej Sprzedawanych...
Przystanek osobowy PKP Warszawa Stadion. Fot. Bilfinger Infrastructure
Firmy budowlane oraz biura projektowe, których realizacje powstałe w minionym roku uznano za...
Zadaniem studentów kierunków architektonicznych i projektowych było stworzenie projektu...