Fot. Jacek Ożóg
Taras doskonale pełni swoje funkcje użytkowe w momencie, kiedy zastosowane w nim rozwiązania konstrukcyjne i użyte materiały chemii budowlanej są zgodne z zaleceniami wymogów projektowych i wykonawczych.
Tkalnia 14 w Zielonej Górze. Fot. Rockwool Polska
Modne na zachodzie już od kilkudziesięciu lat lofty stają się coraz bardziej popularne również w Polsce. Obecnie są one synonimem prestiżu, luksusu i nowoczesnego designu. Mieszkania tego typu chętnie kupują nie tylko artyści czy pisarze, ale przede wszystkim osoby poszukujące przestronnych,...
Dekorowanie mozaiką przejścia podziemnego na Rondzie Mogilskim. Fot. Atlas
Wywiad z Mirosławem Kwiatkowskim, Autoryzowanym Glazurnikiem Atlasa, uczestnikiem akcji „Wyspiański na Mogilskim 2013” – dekorowania mozaiką przejścia podziemnego na krakowskim Rondzie Mogilskim.
W miejscu dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych powstaje hotel DoubleTree by Hilton
Otwarcie nowopowstałych budynków zaplanowano na pierwszy kwartał przyszłego roku.
Poddasze wymagało gruntownej przebudowy. Mimo to ekipie z Brygady 102 udało się skończyć prace adaptacyjne w przeciągu 20 dni. Krótki czas realizacji inwestycji był dotrzymany nie tylko z powodu dużego doświadczeniu pracowników, ale także dzięki zastosowaniu technologii suchej zabudowy wnętrza.
Instalacja Aqueducto. Fot. Javier Salcedo Rico
Dzięki połączeniu edukacji, zaangażowania lokalnej społeczności i wyjątkowego materiału powstała drewniana replika Akweduktu Rzymskiego, najbardziej znanego zabytku Segowii.
Termomodernizacja ratusza Urzędu Miejskiego wymagała wykonania prac, mających także przywrócić historyczny wygląd budynku z okresu jego świetności, czyli z lat II Rzeczpospolitej.
Technologia suchego tynku pozwala na dowolną aranżację przestrzeni, jednocześnie umożliwiając wykonanie lekkiej, ale solidnej ścianki wewnętrznej.
Wzorowy proces budowy Dom Modelowy to ogólnopolska akcja o charakterze edukacyjnym.
W procesie renowacji i modernizacji obiekty zabytkowe mogą zyskać nowe oblicze.
Dobór ocieplenia budynku zabytkowego wymaga indywidualnej analizy.
Termomodernizacja obiektów zabytkowych jest nie lada wyzwaniem zarówno dla architekta czy konserwatora zabytków, jak również ekipy wykonawczej
Renowacja tarasu w budynku prywatnym. Fot. Deitermann
Taras jest miejscem relaksu, jednak błędy w projektach lub wykonawstwie mogą szybko zepsuć przyjemność odpoczynku. Zaprezentowana renowacja tarasu w budynku prywatnym wykonana została w miejscowości Essen w Niemczech przez specjalistów z firmy Deitermann.
Najczęściej oglądane
Cięte w plastry drewno stanowi dla pilarek atrakcyjny i oczywisty kontekst.
Niebanalny, podkreślający charakter pomieszczenia, pomysł modernizacji salonu Husqvarny...
O tytuł: Projekt Roku 2013, w konkursie zorganizowanym przez redakcję Najlepiej Sprzedawanych...
Przystanek osobowy PKP Warszawa Stadion. Fot. Bilfinger Infrastructure
Firmy budowlane oraz biura projektowe, których realizacje powstałe w minionym roku uznano za...
Zadaniem studentów kierunków architektonicznych i projektowych było stworzenie projektu...