commonswiki
Jakie wymagania powinny spełniać lakiery do podłóg sportowych oraz jakimi właściwościami powinny się one charakteryzować mówi Jarosław Kurnikowski, mistrz posadzkarstwa i parkieciarstwa, rzeczoznawca, właściciel firmy ParPo.
rockwool
O wymaganiach stawianych stropom w zakresie izolacyjności akustycznej mówi Tomasz Kwiatkowski, doradca techniczny w firmie Rockwool.
Drzwi wewnętrzne Classen
Drzwi wewnętrzne nie tylko powinny współgrać z aranżacją i charakterem wnętrza. Przede wszystkim powinny właściwie spełniać swoją funkcję. Wybór drzwi to inwestycja na długie lata, zatem o czym należy pamiętać podejmując decyzje o zakupie.
Montaż podłogi
Krok po kroku, czyli na co zwrócić uwagę podczas kładzenia drewnianej podłogi, by korzystać z jej uroku przez długi czas – radzi i przestrzega Jan Osiński, właściciel firmy Parkietus Łódź.
układanie parkietu
Od momentu kiedy weszliśmy do Unii Europejskiej polscy parkieciarze musieli dopasować swoje standardy, wiedzę i umiejętności do najwyższych wymagań, a w związku z tym musieli się dużo nauczyć. Obecnie wiedza naszego rodzimego parkieciarstwa stoi na wysokim poziomie – Bożena Małgorzata Kuczyńska-...
Oknoplast
Kilka prostych zabiegów sprawdzających sprawi, że okna i drzwi nie tylko przetrwają kolejną zimę, ale też nie będą przyczyną ucieczki ciepła z pomieszczenia. Porad, zastosowanie się do których pozwoli na przygotowanie się do zbliżającego się sezonu zimowego, udzielają eksperci z firmy Oknoplast.
Elementy jastrychowe fermacell są materiałem na suche podkłady pod posadzki.
Elementy jastrychowe fermacell są materiałem na suche podkłady pod posadzki. Stanowią one atrakcyjną alternatywę dla różnych podłoży realizowanych na mokro na stropach monolitycznych i lekkich stropach drewnianych, zarówno w budynkach nowych, jak i w obiektach modernizowanych. W przypadku starych...
Sala sportowa w gimnazjum niedaleko Białegostoku po renowacji. Fot. Uzin
Każda powierzchnia, podłoga nie jest tu wyjątkiem – traci swoje walory dekoracyjne i użytkowe w wyniku intensywnego użytkowania. Wymiana podłogi, szczególnie o dużej powierzchni, to nie zawsze opłacalna inwestycja – zwłaszcza, gdy musi być dość regularnie powtarzana. Co zatem zrobić, gdy wykładzina...
Płyty gipsowo-włóknowe z nową krawędzią TB. Fot. fermacell
Płyty gipsowo-włóknowe z krawędzią TB to bardzo nowoczesne i ekonomiczne rozwiązanie, które pozwala w komfortowy sposób przeprowadzić prace wykończeniowe. Dzięki frezowanej krawędzi montaż przebiega łatwo i szybko, co znacznie obniża koszty pracy. Płyty fermacell są też wydajniejsze, w porównaniu...
Płytki Canvas oferowane przez markę Ceramstic. Fot. Ceramstic
Jaki jest koszt remontu standardowej łazienki? Na te pytanie, jak i na inne związane z wyborem materiałów, miejsca ich zakupu odpowiada Krzysztof Włodarczak, ekspert firmy Praktiker.
Fot. PPG Deco, marka Domalux
W jaki sposób gatunek drewna, z jakiego został wykonany parkiet, ma wpływ na rodzaj zastosowanego wykończenia? Co przede wszystkim należy mieć na względzie, decydując się na wybór określonego produktu do wykończenia parkietu?
Fot. Weber
Na co należy zwrócić uwagę podczas uszczelnienia pomieszczeń wilgotnych i mokrych? O skutecznym wykonaniu uszczelnienia takich pomieszczeń mówi Maciej Rokiel z firmy Weber.
Najczęściej oglądane
Cięte w plastry drewno stanowi dla pilarek atrakcyjny i oczywisty kontekst.
Niebanalny, podkreślający charakter pomieszczenia, pomysł modernizacji salonu Husqvarny...
O tytuł: Projekt Roku 2013, w konkursie zorganizowanym przez redakcję Najlepiej Sprzedawanych...
Przystanek osobowy PKP Warszawa Stadion. Fot. Bilfinger Infrastructure
Firmy budowlane oraz biura projektowe, których realizacje powstałe w minionym roku uznano za...
Zadaniem studentów kierunków architektonicznych i projektowych było stworzenie projektu...