Quad-Lock
Wojciech Florjańczyk, generalny koordynator systemu szalunku traconego Quad-Lock i paneli Avancis odpowiada o zaletach i prawidłowym montażu paneli fotowoltaicznych na elewacji i dachu, przy użyciu systemu szalunku traconego.
Immergas Polska
Piotr Marciniak, specjalista ds. technicznych w Immergas Polska mówi o systemach zabezpieczeń, które podnoszą efektywność, niezawodność i żywotność pracy paneli fotowoltaicznych, nawet w przypadku częściowego zaciemnienia lub uszkodzenia modułu.
Mariusz Frączek – Dyrektor Techniczny w firmie Wolf
Dyrektywa EPBD recast (2010/31/WE), narzucająca obowiązek budowy domów około zeroenergetycznych po 2018 r. (nowe budynki publiczne) i po 2020 r. (wszystkie nowe budynki), spowoduje wprowadzenie jeszcze ostrzejszych wymagań w odniesieniu do stosowania urządzeń wykorzystujących OZE. Do tego obowiązku...
W tym segmencie można zaobserwować różne trendy. W przypadku samych kolektorów słonecznych można mówić o stałym dążeniu producentów do optymalizacji efektu energetycznego i ceny urządzenia. Temat zgłębia Ireneusz Jeleń – menedżer ds. marketingu i szkoleń Hewalex.
Immergas
O tym jak należy dobrać odpowiedni rodzaj urządzeń grzewczych do typu ogrzewania: podłogowego, ściennego lub sufitowego tak, aby optymalnie wykorzystać możliwości instalacji grzewczej mówi Kamil Rdzanek, specjalista ds. technicznych w firmie Immergras.
Purmo
Niezależnie od rodzaju kominka, w domu zamieszkiwanym przez cały rok, trudno obejść się bez centralnego systemu ogrzewania, co więcej, aktualne przepisy techniczne nie dopuszczają kominka jako jedynego systemu ogrzewania w budynku. Jeśli chcemy zachować komfort cieplny w całym budynku i...
Fot. Shutterstock
Czy kolektor próżniowy zawsze działa skuteczniej niż płaski? Który z tych dwóch rodzajów jest bardziej popularny i dlaczego? Na te pytania odpowiada Ireneusz Jeleń, menedżer ds. marketingu i szkoleń Hewalex.
Fot. Jaga
Łazienka jest pomieszczeniem o podwyższonej wilgotności. Dlatego wybierając grzejnik łazienkowy należy zwrócić uwagę na to, aby był dostosowany do pracy w takich warunkach. Na co należy zwrócić uwagę i jak wybierać grzejnik łazienkowy by spełnił swoją funkcję radzi Dariusz Majchrzak z firmy Jaga.
Wybór pompy ciepła zależy także od instalacji grzewczej. Fot. Buderus
O różnicach w montażu poszczególnych rodzajów pomp ciepła, o tym jakie urządzenia sprawdzają się najlepiej w naszych warunkach i od czego zależy wybór pompy ciepła mówi Grzegorz Łukasik, menedżer produktu w firmie Buderus.
Instalacja gruntowej pompy ciepła. Fot. Villa Värme
O różnicach między gruntowymi a powietrznymi pompami ciepła oraz o tym co decyduje o wyborze takiego urządzenia mówi Marcin Krystoń, właściciel firmy Villa Värme.
Grzejnik Logatrend. Fot. Buderus
Jakie parametry grzejników należy mieć na względzie podczas ich wyboru? O kryteriach wyboru mówi Adam Kiszkiel, ekspert marki Buderus,
Danuta Szutkowska, kierownik produktu ogrzewanie podłogowe Purmo, Rettig Heating
Na jakim etapie inwestycji planować wodne ogrzewanie podłogowe? Jak przebiega montaż? Na co zwrócić szczególną uwagę? - Na te pytania odpowiada Danuta Szutkowska, kierownik produktu ogrzewanie podłogowe Purmo, Rettig Heating.
Najczęściej oglądane
Cięte w plastry drewno stanowi dla pilarek atrakcyjny i oczywisty kontekst.
Niebanalny, podkreślający charakter pomieszczenia, pomysł modernizacji salonu Husqvarny...
O tytuł: Projekt Roku 2013, w konkursie zorganizowanym przez redakcję Najlepiej Sprzedawanych...
Przystanek osobowy PKP Warszawa Stadion. Fot. Bilfinger Infrastructure
Firmy budowlane oraz biura projektowe, których realizacje powstałe w minionym roku uznano za...
Zadaniem studentów kierunków architektonicznych i projektowych było stworzenie projektu...