O tym jak kolejne zaostrzenia przepisów prawnych związanych z ocieplaniem ścian wpłyną na branżę budowlaną i jakie rozwiązania w związku z tym stosować mówi Irena Domska, kierownik ds. zarządzania jakością w firmie FS "ARBET".
Firma Arbet już jest od 25 lat obecna na polskim rynku materiałów termoizolacyjnych. Z tej jubileuszowej okazji Edward Funke, jeden ze współwłaścicieli Arbetu wraz z Dariuszem Karasińskim dyrektorem generalnym oraz Irena Domska, kierownik ds. zarządzania jakością wspólnie opowiadają o początkach...
Obowiązek zapewnienia pracownikom odpowiednich warunków pracy sankcjonowany jest przez Kodeks Karny, według którego dobrem chronionym tym przepisem jest prawo pracownika do wykonywania pracy w bezpiecznych i higienicznych warunkach, a także jego życie i zdrowie. Podmiotem pociągniętym do...
kostka brukowa Libet
Kamil Drewczyński, menadżer ds. wsparcia Sieci Sprzedaży firmy Libet, mówi o tym, jak należy prawidłowo wykonać podbudowę pod nawierzchnie wykonane z kostki brukowej. Podkreśla też jest to kluczowy element, niezbędny do prawidłowego funkcjonowania każdej nawierzchni zewnętrznej.
Mocowanie materiału termoizolacyjnego
Jakiego rodzaju łączniki powinny być stosowane do mocowania materiału termoizolacyjnego? Jakimi względami powinien być podyktowany ich wybór i jakie błędy najczęściej są popełniane podczas mechanicznego łączenia warstwy ocieplenia - na tak postawione pytanie odpowiada Henryk Ziobro ze...
Velux
Sławomir Łyskawka, dyrektor techniczny z firmy Velux Polska mówi o zagadnieniach, o których powinien pamiętać dekarz podczas montażu i uszczelnienia okna połaciowego.
Sopro
O poprawnym wykonaniu dylatacji na balkonach i tarasach oraz odpowiednim doborze i wykorzystaniu materiałów wykończeniowych mówi Tomasz Witczak, doradca techniczny w firmie Sopro.
Hörmann
Krzysztof Horała, prezes zarządu w firmie Hörmann komentuje zmieniające się wymagania prawne dotyczące przenikania ciepła dla drzwi zewnętrznych i jaki wpływ nowe przepisy będą miały na rynek stolarki otworowej oraz co oznaczają dla inwestora.
SSO
Systemowe ocieplenie ścian zewnętrznych metodą ETICS jest jednym z kluczowych sposobów ochrony przed stratami energii cieplnej zarówno w przypadku obiektów tradycyjnych, jak i tych budowanych w standardzie niskiego zapotrzebowania energetycznego, podkreśla Grzegorz Lechowski, ze Stowarzyszenia na...
fermacell
Marek Piotrowski, techniczny konsultant sprzedaży, w firmie Fermacell wyjaśnia jak prawidłowo i skutecznie można izolować akustycznie drewniany strop, bez konieczności jego zbytniego obciążania.
metoda cm
Każdy profesjonalny parkieciarz swoją prace rozpoczyna od zbadania stanu podłoża, na którym będzie układał drewnianą posadzkę. Oprócz sprawdzenia równości i nośności podłoża musi zbadać jego poziom wilgotności. Jedną z tych metod jest pomiar wilgotności podłoża przy użyciu higrometru CM.
Pomiar wiglotności podłoża
O problemach jakie czekają na parkieciarza podczas wykonywania pomiaru wilgotności podłoża przy użyciu higrometru CM mówi Jarosław Kurnikowski doświadczony mistrz posadzkarstwa, mistrz parkieciarstwa, rzeczoznawca i właściciel firmy ParPo.
Najczęściej oglądane
Cięte w plastry drewno stanowi dla pilarek atrakcyjny i oczywisty kontekst.
Niebanalny, podkreślający charakter pomieszczenia, pomysł modernizacji salonu Husqvarny...
O tytuł: Projekt Roku 2013, w konkursie zorganizowanym przez redakcję Najlepiej Sprzedawanych...
Przystanek osobowy PKP Warszawa Stadion. Fot. Bilfinger Infrastructure
Firmy budowlane oraz biura projektowe, których realizacje powstałe w minionym roku uznano za...
Zadaniem studentów kierunków architektonicznych i projektowych było stworzenie projektu...