Wielofunkcyjna powłoka hydroizolacyjna firmy Remmers
Remmers od początku swojego istnienia poświęcał szczególną uwagę zagadnieniu zabezpieczenia przed wodą fundamentów, piwnic i cokołów budynków. Systemowe rozwiązania opracowane wiele lat temu nadal znakomicie sprawdzają się w praktyce jednak rynek budowlany wymusza opracowywanie hydroizolacji coraz skuteczniejszych i jednocześnie coraz prostszych w wykonaniu.

Dotychczasowe podejście firmy Remmers do hydroizolacji ścian fundamentowych i cokołu budynku zakładało wykonanie powłoki z grubowarstwowej masy bitumicznej modyfikowanej tworzywami sztucznymi (KMB/PMB) na powierzchniach stykających się z gruntem oraz zabezpieczenie cokołu odpowiednim szlamem uszczelniającym.

Pewnym mankamentem tego systemu jest konieczność stosowania różnych typów materiałów hydroizolacyjnych na jednej ścianie. Od pewnego czasu oferowany jest materiał nowego typu, łączący zalety mas bitumicznych i szlamów uszczelniających.

Innowacyjne rozwiązanie

Używając produktu Multi Baudicht 2K unikamy mieszania technologii oraz szwów między dwoma powłokami, nie tracąc korzystnych cech poszczególnych starszych produktów. Nowy materiał wykazuje przyczepność zarówno do podłoży mineralnych, jak również bitumicznych i dlatego można go nakładać także na stare powłoki bitumiczne.

Materiał Multi Baudicht 2K spełnia wszystkie wymagania techniczne stawiane wyrobom bitumicznym typu KMB a określone w odpowiednich wytycznych branżowych oraz w niemieckiej normie DIN 18195. Nie jest to jednak produkt bitumiczny lecz elastyczna zaprawa o spoiwie cementowym, w wysokim stopniu uszlachetniona dodatkiem nowoczesnych tworzyw sztucznych.

Możliwe jest stosowanie ściśle według wytycznych dotyczących mas bitumicznych jednak wodoszczelność i trwałość uzyskiwane są także przy mniejszych grubościach powłoki.

Właściwości produktu Multi Baudicht 2K:

 • Szybkowiążący, pozwala wykonać pełną hydroizolację w ciągu jednego dnia
 • Bardzo elastyczny, rozciągliwy i mostkujący rysy
 • Jest wodoszczelny wobec wody pod ciśnieniem także przy negatywnym obciążeniu
 • Nadający się do szlamowania, szpachlowania, może być także natryskiwany
 • Bardzo odporny na nacisk
 • W krótkim czasie odporny na deszcz dzięki szybkiemu twardnieniu
 • Wykazuje dobrą przyczepność do wszystkich podłoży mineralnych i starych podłoży bitumicznych
 • Nadaje się do stosowania na powierzchniach pionowych i poziomych oraz pod jastrychami
 • Szczelny wobec wody pod ciśnieniem, także bez wkładki wzmacniającej
 • Odporny na glony, zgniliznę i sól drogową
 • Odporny na mróz i procesy starzenia
 • Znacznie przekracza wymagania stawiane materiałom hydroizolacyjnym w odpowiednich normach i wytycznych

Znakomite właściwości sprawiają, że Multi Baudicht 2K jest materiałem wielofunkcyjnym. Bardzo dobrze sprawdza się w praktycznie wszystkich obszarach budownictwa gdzie przewiduje się stosowanie hydroizolacji.

 

Komentarze:
Dodaj nowy komentarz:
CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka. Ma to na celu potwierdzenie czy jesteś prawdziwym użytkownikiem.