Kotły kondensacyjne do mieszkania, apartamentu i domu
Oferta marki Buderus powiększyła się o nowe wiszące kotły kondensacyjne Logamax plus GB062. Urządzenia przeznaczone są zarówno do niewielkich mieszkań, jak i apartamentów oraz domów wolnostojących. Wbudowana automatyka pogodowa dostosowuje pracę kotłów do zewnętrznych warunków atmosferycznych, optymalizując wykorzystanie gazu.

Logamax plus GB062 to wiszące kotły gazowe o kompaktowej, zwartej budowie i niewielkich wymiarach. Nowe urządzenia marki Buderus mają szeroki zakres modulacji mocy (od 3 do 24 kW), dzięki czemu gwarantują ekonomiczną i komfortową pracę nie tylko w typowych domach wolnostojących i apartamentach, ale również w niewielkich mieszkaniach w budownictwie wielorodzinnym.

Logamax plus GB062 wyposażone są w nowy, intuicyjny panel sterowania z czytelnym wyświetlaczem oraz automatyką pogodową, która dostosowuje pracę kotła do zewnętrznych warunków atmosferycznych oszczędzając przy tym gaz.

Kotły Logamax plus GB062 mogą być zasilane gazem ziemnym lub „płynnym” (kategoria: II2ELwLs3B/P). Fot. Buderus

 

Design połączony z efektywnością

Tak jak wszystkie urządzenia marki Buderus, Logamax plus GB062 wyróżnia nowoczesne wzornictwo. Wszystkie elementy ukryte są pod estetyczną obudową kotła i nie wymagają dodatkowych prac montażowych, ani obudowy maskującej. Kocioł pracuje bardzo cicho i zużywa niewiele energii.

Zmiana rodzaju gazu nie wymaga stosowania zestawu przezbrojeniowego, a jedynie regulacji i oznakowania przez autoryzowany serwis. Same kotły mają klasę efektywności energetycznej A (ogrzewanie). Model dwufunkcyjny oznaczony jest dodatkowo klasą efektywności energetycznej A dla celów przygotowania ciepłej wody, przy wysokim profilu wydajności XL.

Dwa warianty kotła

Kotły dostępne są w dwóch wariantach: GB062-24KV2 i GB062-24V2. Pierwszy z nich to model dwufunkcyjny, drugi – jednofunkcyjny, ale wyposażony w zawór trójdrogowy umożliwiający łatwe podłączenie podgrzewacza ciepłej wody.

W kotłach Logamax plus GB062 zastosowano wymienniki o wysokiej przewodności cieplnej, wykonane z nierdzewnego stopu aluminiowo-magnezowo-krzemowego, które potwierdziły już swoją niezawodność w ponad milionie sprzedanych urządzeń marki Buderus.

Oba modele wyposażono w pompy elektroniczne o współczynniku efektywności energetycznej EEI≤0,23.

 

Robert Bosch Sp. z o.o.

ul. Jutrzenki 105

02-231 Warszawa

www.buderus.pl

Infolinia 807 777 801

e-mail: biuro@buderus.pl

 

Komentarze:
Dodaj nowy komentarz:
CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka. Ma to na celu potwierdzenie czy jesteś prawdziwym użytkownikiem.