Dom Optymalny z wyjątkową izolacją fundamentów
Dom Optymalny – to dom jednorodzinny, w którym zrównoważono wszystkie niezbędne parametry i rozwiązania. Do izolacji pionowej fundamentów wykorzystano płyty FS ARBET – HYDROPIAN.

Wybierając produkty do budowy Domu Optymalnego zwracaliśmy szczególną uwagę zwłaszcza na ich dopasowanie do projektu i wymagań energetycznych, przy jednoczesnym ograniczaniu nieuzasadnionych kosztów budowy – mówi Tomasz Baron reprezentujący inwestora, Statero – Hydropian firmy Arbet spełnił wymagania projektantów w zakresie fizyki budowli, a także nasze pod kątem jakości i ceny. Zastosowaliśmy go więc do izolacji pionowej fundamentów.

 

Optymalne rozwiązanie

W projekcie Domu Optymalnego ważne jest spełnienie 5 zadań energetycznych.

Na komfortowe i zdrowe użytkowanie budynków, z poszanowaniem budżetu inwestora i środowiska naturalnego, wpływają następujące optymalnie rozwiązane zadania:

  • zapewnienie ciepła zimą,
  • zapewnienie chłodu latem,
  • prawidłowa wentylacja,
  • wystarczająca ilość światła dziennego i dobre światło sztuczne,
  • wykorzystanie lokalnie wytwarzanego prądu na potrzeby budynku.

 

Trzy istotne cechy

Hydropian to nowoczesny produkt łączący w sobie trzy niezwykle istotne dla materiałów izolacyjnych cechy - bardzo małą chłonność wody, doskonałe parametry izolacyjności cieplnej i dużą odporność na obciążenia. Wytwarzany jest ze specjalnego surowca w postaci hydrofobizowanego tworzywa polistyrenowego.

Dzięki zastosowaniu wysoko zaawansowanej technologii wytwarzania, Hydropian charakteryzuje się szczególnie wysoką spoistością (powyżej 95%). 

Komentarze:
Dodaj nowy komentarz:
CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka. Ma to na celu potwierdzenie czy jesteś prawdziwym użytkownikiem.